• Znamy zwycięzców 12. edycji Wine&Food Noble Night!

  Po trudnej i wielogodzinnej walce, pokazującej ogromne spektrum możliwości 12. wybitnych szefów kuchni i ich zespołów, poznaliśmy zwycięzców 12. edycji konkursu Wine&Food Noble Night. W jednym z najbardziej prestiżowych i najtrudniejszych konkursów kulinarnych w kraju największy sukces odniosły restauracje UMAMI oraz WHITE ONE. Pozostałe wyróżnione restauracje to Destylarnia, Signature oraz Isto.

  czytaj więcej
 • Future Starts Now!

  Rusza 12. edycja prestiżowego konkursu Wine&Food Noble Night. Znamy listę zakwalifikowanych do konkursu zespołów kulinarnych w kraju.

  czytaj więcej
 • Co zrobić, by wygrać konkurs Wine&Food Noble Night? Mariusz Kucharczak już to wie!

  Szefowie kuchni startujący w konkursie Wine&Food Noble Night często powtarzają, że skali tego przedsięwzięcia nie da się porównać do żadnej innej kulinarnej rywalizacji. W historii konkursu tylko kilku szefów próbowało swoich sił dwukrotnie, jednym z nich był Mariusz Kucharczak – laureat XI edycji W&F NN, szef kuchni restauracji Boletus. Spotkaliśmy się z nim by porozmawiać o jego wrażeniach z wygranego w konkursie stażu w Northcote w Anglii oraz podpytać go o rady dla osób startujących w tegorocznej edycji konkursu.

  czytaj więcej
 • RUSZAJĄ ZAPISY DO XII EDYCJI WINE&FOOD NOBLE NIGHT!

  12 października 12 restauracji zaprezentuje swoje umiejętności podczas finałowej gali XII edycji Wine&Food Noble Night. Po raz kolejny prześledzimy trendy kulinarne ukryte w autorskich, dwudaniowych menu, skomponowanych specjalnie na tę okazję. Zespoły restauracyjne wybrane w ogólnopolskich eliminacjach zaprezentują swój kunszt na żywo, na oczach publiczności. O tym, kto się najsmaczniej zaprezentuje zdecyduje zarówno publiczność jak i Jury Profesjonalne.

  czytaj więcej
 • Finaliści XI gali WFNN: Unicus i Unicus Palace

  Restauracja Hotelu Unicus to nadzwyczajna fuzja tradycji i nowoczesności w samym sercu królewskiego Krakowa. Surowe, XIII-wieczne wnętrza sprawią, że odwiedzający ją Goście poczują się jak podróżnicy w czasie. Zespół doświadczonych kucharzy, pod przewodnictwem Szefa Kuchni Tomasza Jeziorka, dokłada wszelkich starań, by na talerze trafiały dania idealnie dopełniające historycznego klimatu miejsca.

  Restauracja Unicus to rekonstrukcja potraw dworskich, głównie barokowych – dominują tu więc dawne przepisy i składniki, które pieszczą podniebienia od wieków. Jagnięcina, wołowina i przede wszystkim drób w postaci: gęsi, kaczki, a nawet bażanta. Wszystko przyprawione ze szlachecką fantazją i smakiem. Smakiem, który doceniają Goście, ale też prestiżowe przewodniki Gault&Millau i Michelin.

  czytaj więcej
 • Finaliści XI gali WFNN: smaQ Food&Wine

  Restauracja SmaQ Food & Wine jest jednym z największych atutów Q Hotel Plus Katowice, co licznie podkreślają Goście odwiedzający obiekt.

  czytaj więcej